"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR)
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na latach 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR Lokalnej Grupy Działania Gościnna Wielkopolska
1
1
1

A+
A+
A+

W dniach 30.XI -2.XII 2017r. w Nadarzynie na  Targach Expo podczas II  edycji Centralnych Targów Rolniczych  Lokalna Grupa Działania promowała swój produkt „Stół Gościnnej Wielkopolski". Można było degustować wyśmienite  mięsa i wędliny, soki tłoczone, herbaty, ser parmezan, miody, konfitury, lokalne piwa, wodę nachmieloną, oleje tłoczone na zimno, masło orzechowe,  produkty mleczne. Coraz częściej zwracamy uwagę na jakość pożywienia, jaka znajduje się na naszych talerzach: mają to być produkty smaczne, pożywne i ekologiczne. Wielu lokalnych wytwórców z naszego obszaru wychodzi naprzeciw tej idei – co nas szczególnie cieszy i co widać podczas takich wydarzeń jak Centralne Targi Rolnicze.

Przedstawiciele kultury biskupińskiej i hazackiej zaprezentowali swoje tradycyjne stroje, muzykę o zwyczaje. Na Stole Gościnnej Wielkopolski znalazły się drogocenne perełki ludowego rękodzieła: serwety i bombki. Nasz Stół cieszył się tylko podniebienie ale i oko. 

Postanowiliśmy zainwestować w obecność na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie z dwóch względów. Po pierwsze, aby mieszkańcom stolicy pokazać, że w Wielkopolsce czekają na nich świetne artykuły spożywcze: naturalne, z doskonałego surowca i zdrowe, bo w niewielkim stopniu prze tworzone. Po drugie po to, by naszym lokalnym producentom tych produktów pokazać, jaki potencjał w nich tkwi, jak wielu klientów jest na nie.  A Stół Gościnnej Wielkopolski powstał, aby wypromować nasze jedzenie pod wspólną marką, brandem.


Zobacz Galerię wpisu

Obszar realizacji LSR