"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR)
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
"Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na latach 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR Lokalnej Grupy Działania Gościnna Wielkopolska
1
1
1

A+
A+
A+

W dniach 18 – 19 stycznia 2024 r. na obszarze LGD Krajna Złotowska w Folwarku Hawaje w Starej Wiśniewce i w Złotowie miała miejsce dwudniowa konferencja podsumowująca projekt współpracy pt. „Odrębność kulturowa łączy obszary Wielkopolski i Kujaw” realizowany przez cztery lokalne grupy działania: trzy z Wielkopolski: Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Dolina Wełny”, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krajna Złotowska i Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska”  w Pępowie i jedną lgd z Kujaw: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli. 

Podczas pierwszego dnia zapoznano uczestników konferencji z poszczególnymi celami, zadaniami i efektami projektu. Przedstawiciel każdej lgd zaprezentował szczegółowo każdy aspekt ich uczestnictwa w projekcie. Był to moment podsumowania szkoleń, warsztatów, spotkań, wizyt studyjnych i dobrych praktyk, publikacji książkowych, badań etnograficznych, strojów folklorystycznych, konferencji podsumowujących działania zrealizowane na własnym obszarze. W projekcie wzięły udział dziesiątki uczestników z każdej lgd partnerskiej, którzy często dzielili się opinią i refleksją, jak bardzo projekt ten pokazuje przykłady dobrych praktyk u innych i jak inspiruje do działania na własnym obszarze. 

Projekt realizował następujące cele: dbałość o zachowanie dziedzictwa historycznego i kulturowego obszaru partnerskich LGD, popularyzacja dziedzictwa historycznego i kulturowego obszarów partnerskich LGD, odkrywanie ciekawych form spędzania wolnego czasu, które przyczynią się do pielęgnowania tradycji kulturowych regionu partnerskich LGD, wzrost zainteresowania lokalnych społeczności własnym regionem, aktywne promowanie bogactwa historyczno-kulturowego partnerskich LGD poza obszarem ich funkcjonowania, zwiększenie aktywności i zaangażowania w życie społeczno – kulturowe obszaru partnerskich LGD i wymiana doświadczeń pomiędzy Partnerami projektu oraz jego uczestnikami. 

Zobacz Galerię wpisu

Obszar realizacji LSR